Parádní dvanácté místo Martiny Dubovské v úvodním slalomu SP v Levi!

Parádní dvanácté místo Martiny Dubovské v úvodním slalomu SP v Levi!

8 min 16 s

Slalomářka Martina Dubovská vstoupila do letošní svěťákové sezóny super výsledkem. V prvním slalomu v Levi jí patří 12. místo, což je druhý nejlepší výsledek její kariéry. Gratulujeme! Zvítězila Petra Vlhová (SVK) před navrátivší se Mikaelou Shiffinovou (USA) a Rakušankou Katharinou Liensbergerovou.


Do závodu nastoupila trojice českých reprezentantek a souhra okolností (Švédky nemohly kvůli pozitivnímu testu jejich trenéra na koronavirus startovat) pomohla k tomu, že hned dvě startovaly v elitní nasazené třicítce. Martina Dubovská jako 27. a Gabriela Capová jako 30. Elese Sommerová vyrazila na trať jako poslední s číslem 69.

Martina Dubovská podala vynikající výkon a třináctým nejrychlejších časem postoupila do druhého kola. V něm svou pozici nakonec ještě o jednu příčku vylepšila na konečné 12. místo. Do hodnocení soutěže a WCSL si připsala 22 bodů a upevnila svou pozici pro startovní číslo v TOP30.

„Prvně chci říct, že to bylo super konečně zase závodit a ne furt jen trénovat. Z dvanáctého místa se těším hodně, a že se jedná o můj druhý nejlepší výsledek kariéry, je také super. Před startem prvního kola nám s Gábinou dala vysílačkou dobrý report z trati Petra Vlhová - řekla, že to je hodně ‚easy‘ a rovně. Jela jsem dobře prudkou část, tam jsme se letos zlepšila, ale roviny, na které spoléhám, jsem však plánovala vyhrát,“ popisovala Dubovská.

Když projela cílem prvního kola, bylo vidět spokojené gesto v podobě zaťaté pěsti. „Řekla jsem si ‚Jo, jsem tam, a děkovala tomu nahoře‘,“ přibližuje Maťa. Cílem druhého kola pak projela v průběžném třetím čase. „Zdálo se mi, že jsem jela dobře a měla i dobrý pocit, a když jsem viděla, že dostávám půl vteřiny, říkala jsem si ‚Co se děje, co jsem tam udělala?‘. Pak jsem viděla další vývoj závodu a věděla, že je to dobré a těšila jsem se z dvanáctého místa. Jen mi v tom cíli druhého kola chyběla k ještě větší radosti Gabča. Doufám, že se brzy rozjezdí a budeme tam dvě, tak jako loni. Je to pak o hodně veselejší.“

A plány Dubovské na zítřejší druhý slalom v Levi? „Nad ničím moc nepřemýšlet, prostě jet to svoje! Předtím se ale ještě dobře vyspat a zregenerovat. Je tady s námi skvělý tým lidí - kromě mého trenéra Andreje Prevuzňaka i fyzio Judita Smrčková a s Elese přijel jako trenér svazový mentální kouč Tomáš Hvorecký. Je dobré mít tyto lidi kolem sebe, máme se o koho opřít.“

Gabriela Capová startovala v prvním SP po více než jedenáctiměsíční pauze způsobené zraněním kolene. Do prvního kola se pustila s vervou sobě vlastní, na prudké části byl však znát respekt. V cíli čtyřvteřinová ztráta ji nepustila do druhého kola, znamenala jedenapadesáté místo. „Šla jsem do toho, jak jsem nejlépe dovedla, snažila jsem se, dopadlo to, jak to dopadlo. Asi potřebuji ještě čas, potřebuji toho asi ještě trochu víc natrénovat. Zítra se chci pokusit o jízdu na absolutní risk, protože ten mé jízdě zatím chybí, nicméně uvidíme, jestli mě tam hlava i tělo pustí,“ uvedla Capová.

Elese Sommerová při svém druhém startu v SP v kariéře závod nedokončila. „Nahoře se mi nejelo úplně dobře a bylo to vidět i na mezičasech, pak jsem přijela do prudkého, asi po šesti brankách tam byla vlásenka, hodilo mě to do záklonu a udělala jsem nějaký divný pohyb, při kterém mě seklo v zádech, a vypadla jsem. Byla jsem už u fyzio, dala mě dohromady, věřím, že zítra budu OK,“ vzkázala mladá reprezentantka.

V neděli je stejný program - v 10.15 první kolo, ve 13.15 druhé kolo. Přímý přenos vysílá ČT sport a Eurosport. 

Výsledky závodu najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSkiandsnowboard/ZoomAgence