O disciplínách

O disciplínách

2 min 33 s


SLALOM

Lyžařská disciplína, ve které se prověřuje především technická připravenost závodníka a schopnost rychlé reakce na změny směru jízdy.

OBŘÍ SLALOM

Disciplína, která se řadí mezi technické. Vzhledem k poloměru oblouků se v obřím slalomu nejvíce rozvinula carvingová technika, realizovaná na lyžích s větším vykrojením a kratší délkou. Závodí se ve dvou kolech a hodnotí se součet dosažených časů.

SUPER OBŘÍ SLALOM

Nejmladší lyžařská disciplína, která prověřuje především zvládnutí techniky ve vysokých rychlostech. Stejně jako ve sjezdu se závodí jednokolově. Na trati bývá množství změn směru jízdy a typické je střídání různých sklonů svahu.

SJEZD

Nejrychlejší disciplína nazývaná též královskou lyžařskou disciplínou. Závodí se v jednom kole. Trať doshauje délky až 4 kilometrů a závodníci v některých úsecích dosahují rychlosti až 150km/h. Trať bývá zpestřena množstvím skoků, kompresí a změn směru jízdy.

ALPSKÁ KOMBINACE

Sportovní disciplína, která dokonale prověřuje schopnost všestranné připravenosti závodníka. Skádá se ze sjezdu/ Super G  slalomu, přičemž se hodnotí součet jednoho kola sjezdu/ Super G a jednoho kola slalomu. Je to disciplína, při které se ve vysoké míře uplatňuje i taktika