Běžci do 23 let: Při sprintech v Bruksvallarně si nejlépe vedl Dufek

Běžci do 23 let: Při sprintech v Bruksvallarně si nejlépe vedl Dufek

3 min 48 s

Reprezentační tým do 23 let má za sebou druhý den závodů ve švédské Bruksvallarně. V sobotu 21. listopadu byly na programu sprinty klasicky, do kterých zasáhli Tomáš Dufek, Ondřej Černý a Pavlína Votočková. Nejlépe si vedl Tomáš Dufek, který obsadil 14. místo.


Stejně jako v případně pátečních závodů na 15/10 kilometrů mohli reprezentační trenéři nominovat maximálně dva reprezentanty do každé kategorie, což je reakce pořadatelů na aktuální epidemickou situaci ve Švédsku. Volba tentokrát padla na Tomáše Dufka s Ondřejem Černým, kteří závodili na trati o délce 1450 metrů. Vzhledem k tomu, že jedinou ženu týmu je Pavlína Votočková, po pátečním závodu tak absolvovala i sobotní sprinty na 1 350 m.

Nejlepší umístění si připsal Tomáš Dufek, který obsadil 14. příčku. Ondřeji Černému patří ve výsledkové listině 63. místo. Stejně jako v pátek absolutně dominovali domácí závodníci, pro které je Bruksvallsloppet klíčovým nominačním závodem, na jehož základě bude postavena reprezentační sestava. Zvítězil Oskar Svensson.

Pavlínu Votočkovou najdete ve výsledkové listině na 43. příčce. Zvítězila domácí Maja Dahlqvistová.

Závodní program odstartoval už v pátek, kdy muži absolvovali 15km trať klasicky s intervalovým startem. Nejrychleji si s ní poradil Max Novak. Šestý muž letošního ročníku Jizerské 50 zvítězil v čase 41:41.6. Lépe si z dvojice českých reprezentantů vedl Vladimír Kozlovský, který obsadil 24. místo se ztrátou 2:38 na vítěze. Tomáš Dufek bral 27. místo, na Novaka ztratil 2:51. Stejnou příčku jako Dufek obsadila ve svém závodě Pavlína Votočková, která prolétla 10km trať za 35:39.8, což znamenalo ztrátu 5:24 na vítěznou Švédku Ebbu Anderssonovou.

V neděli závody uzavřou starty na 10 a 15 km volně, do kterých půjdou Kim Žalčík s Tomášem Lukešem. Ani tentokrát nebude chybět na startovní listině Pavlína Votočková.