Běžci na lyžích do 23 let se připravují ve švédském Idre

Běžci na lyžích do 23 let se připravují ve švédském Idre

3 min 40 s

Také reprezentační tým do 23 let zamířil na sever Evropy. Svěřenci trenérů Martina Koukala a Radka Šretra se budou od 6. do 25. listopadu připravovat ve švédském Idre.


Do Idre zamířil kompletní reprezentační tým do 23 let, kromě závodníků s ním odcestovali také fyzioterapeutka Tereza Kreuzigerová a servisman Martin Hojdekr. „Idre patří k větším a lepším švédským lyžařským střediskům. Máme tu pronajatou chatu a k dispozici je nám také buňka pro servis. Můžeme tu využívat pětikilometrový okruh s navezeným sněhem, tělocvičnu a posilovnu. Obvykle je tu také bazén, ale ten je samozřejmě kvůli epidemické situaci zavřený,“ říká reprezentační trenér Martin Koukal.

Ve Švédsku si mladí reprezentanti užívají slunečné počasí a teploty kolem nuly. Ve srovnání se svými staršími reprezentačními kolegy, kteří jsou až u polárního kruhu ve finském Rovaniemi, mají také výhodu delšího dne. „Sice se bude také zkracovat, ale v tuhle chvíli vychází slunce kolem sedmé ráno a zapadá kolem čtvrté. Ve srovnán se severem země je to výrazně lepší,“ říká reprezentační kouč.

Součástí švédského soustředění budou také závody, které se uskuteční 20.-22. listopadu v Bruksvallarně. „Pojede tam kompletní švédský tým, pro který se bude jednat o nominační závod,“ říká Martin Koukal. „Těšíme se, že tam pojedeme závodit, protože osud dalších závodů je vzhledem k epidemické situaci v Evropě nejistý. Například OPA cup měl začínat v prosinci ve Švýcarsku, ale podle aktuálních regulí bychom se ho nemohli zúčastnit bez karantény nebo bez zvláštních výjimek. Závody v italské Isolaccii jsou zrušené úplně…“