Reprezentanty teď čeká individuální příprava, pak soustředění ve Finsku

Reprezentanty teď čeká individuální příprava, pak soustředění ve Finsku

4 min 28 s

Z původních plánů nezůstal kamen na kameni. Místo několika společných soustředění absolvují reprezentanti v říjnu individuální přípravu, po níž se vydají na sever Evropy. Důvodem změn je celosvětová epidemie koronaviru.


Reprezentační tým můžu měl v říjnu původně namířeno na Boží Dar a následně do německého Oberhofu. Ženy se chystaly do rakouského Ramsau nebo švýcarského Davosu, kam měli jet také reprezentanti do 23 let. Ti zvažovali i kemp v Jeseníku. Nic z toho ale neplatí.

Epidemie onemocnění COVID-19 donutila reprezentační týmy kompletně změnit plány. „V říjnu dostanou reprezentanti možnost odcestovat za sněhem individuálně. Nyní s nimi řešíme, zda tuto možnost využijí a kde budou trénovat. My jako trenéři s nimi pak budeme fungovat na bázi individuálních plánů, případně za nimi budeme dojíždět na tréninky. Důvodem je, že jsme se preventivně rozhodli maximálně omezit kontakty,“ vysvětluje Jan Franc, trenér ženského reprezentačního týmu.

Na začátku listopadu se pak reprezentační týmy přesunou na sever Evropy, nejpravděpodobnější destinací je v tuto chvíli finské Rovaniemi. „Finská olympijská centra se nabídla, že nám pomohou s logistikou, povoleními pro přechod hranic, testováním a dalším zajištěním soustředění. Po příletu by nás totiž jinak čekala karanténa, měli bychom mít ale zařízenou výjimku, abychom i v této době mohli odděleně trénovat,“ říká Jan Franc. „Impuls k této nabídce dali pořadatelé prvního letošního závodu světového poháru, který se uskuteční v Ruce, a dostaly ji všechny národní týmy. Samozřejmě ji nevyužijí všichni – jsme jedni z mála bez možnosti trénovat na sněhu, aniž bychom museli přejíždět hranice.“

Výhodou Rovaniemi je také blízkost k Ruce – přejezd k prvnímu závodu Světového poháru (27.-29. listopadu) zabere přibližně dvě hodiny. Z Finska se pak budou reprezentační týmy přesouvat k dalším dvěma závodům Světového poháru – do norského Lillehammeru (4.-6. prosince) a švýcarského Davosu (12.-13. prosince).