Také druhý testovací závod ve Finsku ovládly české běžkyně

Také druhý testovací závod ve Finsku ovládly české běžkyně

3 min 28 s

Kateřina Razýmová potvrdila, že má před startem Světového poháru skvělou firmu. Česká reprezentantka ovládla v neděli 22. listopadu také druhý testovací ve finském Rovaniemi. Na stupně vítězů vystoupila spolu s ní také druhá Kateřina Janatová. V závodě mužů si nejlépe vedl Michal Novák, který obsadil pátou příčku.


Závod ve finském Rovaniemi je náhradou za zrušené závody kategorie FIS, které se měly v tamním olympijském centru konat právě v těchto dnech. Padly ovšem za oběť protiepidemickým opatřením. Domácí pořadatelé tak připravili náhradní závody pro národní týmy, které se stejně jako česká reprezentace ve Finsku připravují na start nové sezony. Startovnímu poli tak dominovali členové reprezentací Česka, Japonska a Polska, které doplnili doplnili domácí závodníci.

Ženy absolvovaly závod na 10 kilometrů volně s intervalovým startem. Velmi suverénní vítězství si připsala Kateřina Razýmová, která má po sobotních závodech klasicky na kontě dva triumfy ve dvou dnech. Druhé místo obsadila Kateřina Janatová, která zaostala o 62 vteřin. Těsně pod stupni vítězů skončila čtvrtá Petra Hynčicová (+1:31), za níž se ve výsledkové listině seřadily další české reprezentantky: pátá Petra Nováková (+1:33), šestá Zuzana Holíková (+2:22) a sedmá Tereza Beranová (+2:55).

Muži závodili na distanci 13,3 kilometru. Nejrychlejší čas si z českých reprezentantů připsal pátý Michal Novák, který na vítězného Japonce Naoto Babu ztratil 48 sekund. Hned za ním figuruje ve výsledkové listině jméno šestého Adama Fellnera (+49). Osmé místo vybojoval Petr Knop (+1:32), třináctý byl Jan Pechoušek (+2:09), devatenáctý Tomáš Kalivoda (+2:31).

Do závodu zasáhli také čeští sdruženáři – 16. Jan Vytrval, 17. Tomáš Portyk, 26. Ondřej Pažout.