Úvodní závody SP na Hintertuxu

Úvodní závody SP na Hintertuxu

3 min 20 s

Uplynulý víkend byl ve znamení zahájení světového poháru v telemarku. Na start závodů v Rakouském Hintertuxu se postavila čtveřice našich reprezentantů - Magdaléna Kopecká, Kamil Dostál, Ondřej Hegar a Matěj Kopecký.


Rakouský Hintertux již tradičně hostil zahájení Světového poháru v telemarku. Magdaléna Kopecká se mohla poprvé zůčastnit svých prvních závodů SP, když jí v pátek bylo 16 let, přesně v den startu prvního závodu. Na startu závodů nechyběl její o dva roky tarší bratr Matěj a dva zkušení matadoři Kamil Dostál a Ondřej Hegar.

V pátek a sobotu se jely závody Sprint. Nejlépe si v pátečním závodě vedli Kamil Dostál a Magdaléna Kopecká, kdy Majda skončila 13. a Kamil 25. Bohužel Ondřej Hegar a Matěj Kopecký byli diskvalifikováni. V sobotu si vedl velice dobře Matěj Kopecký, když zajel 26. místo. Kamil Dostál obsadil 28. místo a Majda 15. místo. Ondřej Hegar po pádu ve druhém kole dokončil na 32. místě.

V neděli se jel divácky velice atraktivní paralelní sprint. Z raní kvalifikace postoupili do rozjížděk Ondra s Majdou. Nejdále se probojoval Ondra Hegar, který až v osmifinále nestačil na Švýcara Mattera a vybojoval fantastické 5. místo. Majda Kopecká skončila na skvělém 9. místě. Ondrovi se tímto podařilo vyrovnat jeho nejlepší umístění v závodech světového poháru. A Majda Kopecká si při svých vůbec prvních startech v SP odváží umístění v TOP 10.  

Kromě závodů byl na Hintertuxu také telemarkový festival Freeheeler Telemark Opening, kde si zájemci mohli vyzkoušet různé teleamrkové vybavení, zůčastnit se několika workshopů a večer se společně pobavit.

 

Kamil Dostál

Majda Kopecká