Černý víkend ve Wisle. Češi v týmovém závodě skončili poslední

Černý víkend ve Wisle. Češi v týmovém závodě skončili poslední

4 min 22 s

Ani týmový závod českému týmu ve Wisle (HS134) nevyšel. Mužstvo ve složení Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek, Vojtěch Štursa a Filip Sakala nedokázalo postoupit do druhého kola a skončilo na posledním devátém místě. V dramatické podívané zvítězili Rakušané, druhou příčku obsadili Němci a třetí domácí Poláci.


Týmová soutěž mohla alespoň částečně napravit reputaci české reprezentace poté, co ani jeden z našich skokanů nepostoupil z páteční kvalifikace do individuálního závodu. Nestalo se tak. Celek pod vedením Františka Vaculíka skončil ve Wisle beznadějně poslední.

Jako první se v české kombinéze na můstku objevil Vojtěch Štursa. Ten předvedl nejhorší skok z celého startovního pole, když zapsal pokus dlouhý pouhých 99,5 metru. Filip Sakala předvedl o něco lepší skok, neboť se mu podařilo přistát na vzdálenosti 110 metrů.

Z Čechů se nejvíce zadařilo Viktoru Poláškovi, 115,5 metru ovšem mělo pořád k ideálu daleko. Chmurný víkend Vaculíkových svěřenců zakončil se 104,5 metry Čestmír Kožíšek. Českým reprezentantům k postupu do další fáze scházelo propastných 53 bodů. 

Samotný závod měl velmi dramatický průběh. Po prvním kole byly mezi Německem, Rakouskem a Polskem pouze minimální rozdíly. Průběžně se z bitvy o vítězství v letošní premiérové týmové soutěži odpojili Poláci, kteří před posledním skokem Kamila Stocha ztráceli už více jak deset bodů.

Mezi Německem a Rakouskem to však bylo v samotném závěru stále vyrovnané. Jenže Eisenbichler skočil na své poměry průměrně. 127 metrů nebylo žádnou tragédií, ovšem Němec neobdržel příliš lichotivé body za styl. To neplatilo u Krafta, jenž sice doskočil do naprosto stejné vzdálenosti, ale díky lepšímu bodovému ohodnocení přiřknul výhru své reprezentaci. 

Konečné pořadí:

1. Rakousko – 1078,0 bodů 
2. Německo – 1069,3 b
3. Polsko – 1061,5 b
4. Norsko – 1024,2 b 
5. Japonsko – 996,3 b
6. Slovinsko – 968,4 b
7. Rusko – 875,5 b 
8. Švýcarsko – 863,0 b
...
9. Česko – 368,0 b

Kompletní výsledková listina ZDE. V neděli je na programu od 16:00 individuální závod, bohužel bez české účasti.