Koronavirus či špatné počasí? Ani tyto faktory konání tradičního Beskydského turné nezamezily

Koronavirus či špatné počasí? Ani tyto faktory konání tradičního Beskydského turné nezamezily

4 min 29 s

Čtyři dny, čtyři skokanské areály. Letos to bylo už po dvaatřicáté, co se konalo tradiční Beskydské turné čtyř můstků v žákovských kategoriích. A jestli někdy opravdu hrozilo, že se oblíbená akce neuskuteční, tak to bylo právě v tomto roce, kdy se k řádění koronaviru přidalo i velmi špatné počasí.


Obrovská průtrž mračen. V kozlovickém skokanském areálu to vypadalo podobně, jako tomu bylo v jiných koutech Moravy. Ani tyto podmínky neodradily nejmladší české i zahraniční skokany a skokanky, kteří i přes nastolené překážky dokončili jeden z náročnějších ročníků Beskydského turné. „Dobrý skokan musí umět závodit za každých podmínek. Kdo to zvládá, tak pak je většinou na světě nejlepší," tvrdí s úsměvem na tváři Pavel Fízek, jeden z organizátorů celé akce. 

Jenže ani déšť nebyl tím největším strašákem pro tento čtyřdílný závod. Ještě před relativně nedávnou dobou to byla šířící se koronavirová nákaza, která v ruce držela všechny karty. „Nevěděli jsme, jak to dopadne. Čekali jsem do poslední chvíle na rozhodnutí vlády, nakonec to naštěstí dopadlo dobře," popisuje Fízek nejasnou dobou před startem Beskydského turné. 

I když závody proběhly, tak se některým omezením nevyhnuly. „Bohužel byly uzavřeny hranice s Polskem, což je škoda, protože tam mají kvalitní skokany. Konkurence je důležité, naši závodnicí musí vidět, že je ještě někdo lepší," posteskl si juniorský vítěz z roku 1977. 

Teď už jen doufat, že v příštích letech budou přírodní podmínky a situace ve světě k Beskydskému turné o něco přívětivější. Nicméně jak už ukázali organizátoři letošního ročníku, tak si umí poradit takřka se vším. 

Vítězové jednotlivých kategorií: 

Předžáci: Šimon Elek 

Žáci 9+10: Ondřej Závodný 

Žáci 10+11: Šimon Kabeláč 

Žáci 11+12: Hektor Kapustík (SVK) 

Žačky 9+10: Zara Zelenčík (SVK)

Žačky 10+11: Julie Ošmerová 

Žačky 11+12: Eva Hollmanová 

Kompletní výsledky k vidění ZDE