Dva kempy za sebou a teď poprvé na sníh. Freestyle snowboardisté vyráží na Mölltal

Dva kempy za sebou a teď poprvé na sníh. Freestyle snowboardisté vyráží na Mölltal

4 min 40 s

Letní příprava reprezentantů ve freestyle snowboardingu je v plném proudu. Závodníci se na novou sezonu chystali už na dvou soustředěních a na třetí vyráží tento čtvrtek. Pod vedením trenéra Přemysla Vidy se vydají poprvé na sníh na rakouský ledovec Mölltaler Gletscher, kde si vyzkouší nově otevřený snow park.


První soustředění bylo na programu předposlední víkend v červnu a bylo společné pro všechny snowboardové disciplíny – freestyle, snowboardcross i alpský snowboarding. Do Nymburka měli možnost přijet všechny kluby a závodníci všech věkových kategorií. Na programu prodlouženého víkendu byly atletické tréninky, testování, gymnastická cvičení nebo plavání. Kemp si nenechaly ujít například ani Šárka Pančochová či Eva Samková, které se kromě společných tréninků s dalšími reprezentanty, juniorskými závodníky i dětmi ujaly také večerních přednášek.

„V Nymburce se potkaly budoucí generace s těmi nejlepšími tuzemskými snowboardisty současnosti. Pro mladší závodníky byla skvělá příležitost si zatrénovat s Šárkou a Evkou, ledacos od nich odkoukat a odpoledne poté naslouchat jejich přednáškám. Myslím, že společný kemp pro všechny snowboardové disciplíny rozhodně měl smysl a splnil svůj účel,“ říká trenér freestylové reprezentace Přemysl Vida.

Po týdnu volna pak freestyle snowboardisté zamířili na další soustředění, tentokrát do zahraničí. Cílem byla tradiční destinace v rakouském Scharnitzu, kam reprezentace pravidelně v období letní přípravy vyráží trénovat nové skoky do místního Banger Parku se speciálními vzduchovými bagy.

„Využili jsme otevíračky největšího letního skoku v Evropě. Závodníci udělali znatelný progres a vyzkoušeli si nové triky. Šárka Pančochová cab double a backside double, Kuba Hroneš cab triple cork, Láďa Hrstka zase frontside triple cork. Povedla se nám tam spousta skvělých tréninků,“ popisuje Vida.

Už ve čtvrtek 16. července česká reprezentace odcestuje k prvnímu soustředění na sněhu na Mölltaler Gletscher. Rakouský ledovcový areál v pátek premiérově otevírá letní snow park s raily a skoky. Na opening se kromě české reprezentace chystá například také rakouská snowboardová hvězda a olympijská vítězka Anna Gasserová, nebo národní týmy Itálie či Německa.

Foto: Přemysl Vida