Eva Samková se bohužel domácímu publiku v této sezoně nepředstaví. SP na Dolní Moravě byl zrušen

Eva Samková se bohužel domácímu publiku v této sezoně nepředstaví. SP na Dolní Moravě byl zrušen

5 min 9 s

Světový pohár ve snowboardcrossu se na území České republiky v příští sezoně nepředstaví. Na základě aktuálních omezení a dalšího nepředvídatelného vývoje pandemie onemocnění covid-19 o tom společně rozhodly Rada Úseku snowboardingu Svazu lyžařů ČR a skiareál Dolní Morava, kde se měl závod nejprestižnějšího snowboardového seriálu konat.


Mezinárodní elita snowboardcrossařů se měla do České republiky podívat vůbec poprvé v historii, Světový pohár byl v areálu Dolní Morava na programu od 12. do 14. února. Čeští fanoušci si ale na olympijskou vítězku Evu Samkovou, další reprezentanty i špičkové zahraniční závodníky budou muset počkat.

Rada Úseku snowboardingu SLČR společně se skiareálem Dolní Morava na základě nepředvídatelného vývoje situace spojené s pandemií onemocnění covid-19 a nemožnosti splnění podmínek, které už aktuálně zavedené jsou, jednohlasně rozhodly o tom, že se pořadatelství Světového poháru ve snowboardcrossu vzdá.

„Bylo to velmi složité rozhodnutí, všichni jsme se na historicky první měření sil snowboardcrossové elity na území České republiky velmi těšili a věnovali mu měsíce příprav. Nicméně jsme přesvědčeni, že v momentální situaci je toto rozhodnutí jediné správné. Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří se na přípravě pořádání Světového poháru doposud podíleli,“ uvedl předseda Úseku snowboardingu SLČR Miroslav Schimmer.

„Pro pořádání takto významné akce jsme za středisko byli nachystaní a připravení. Věřili jsme, že společně uspořádáme jedinečný závod na území ČR, kde se bude moci domácímu publiku představit dvojnásobná olympijská medailistka Eva Samková nebo třeba aktuální vítězka Světového poháru. Jen vybudování trati a jednotlivých platforem v terénu nás stálo okolo jednoho milionu korun. Již předchozí trať a atmosféra závodu sklidila uznání v rámci konání Evropského poháru, a touto investicí jsme ji ještě posunuli o stupeň výše. Budeme věřit, že si v ní závodníci zazávodí v příští sezoně“, řekl za středisko Dolní Morava Martin Palán.

Závod ve snowboardcrossu byl jedním ze třech podniků Světového poháru, které se během nadcházející sezony měly konat na území České republiky. S podnikem běžců na lyžích v Novém Městě na Moravě 20. a 21. února a finálovým závodem freestyle snowboardistů ve Špindlerově Mlýně 6. a 7. března se v programu dále počítá.

Foto: FIS